Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa niosła pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie

Data publikacji 23.01.2017

Policyjny patrol przejeżdżając przez centrum Białobrzegów zauważył przewracającego się na chodniku mężczyznę, który po upadku stracił przytomność. Pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie udzielała miejscowa dzielnicowa i funkcjonariusz „patrolówki”.

Padająca mżawka i temperatura poniżej 0° C spowodowała w piątek, 20.01.br., na terenie Białobrzegów oblodzenie ulic i chodników. Mężczyzna, który szedł po chodniku potknął się na śliskiej nawierzchni, upadł i stracił przytomność. Zdarzenie widzieli przejeżdżający policjanci: dzielnicowa gminy Białobrzegi i funkcjonariusz ogniwa patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji.

Mundurowi od razu podbiegli do leżącego mężczyzny i zaczęli udzielać pomocy. Policjantka udrożniła drogi oddechowe 60-latkowi sprawdziła funkcje życiowe i opatrzyła rozległą ranę głowy. Na miejsce przyjechała też wezwana karetka pogotowia ratunkowego i zabrała poszkodowanego do szpitala.

Warto dodać, że policjantka udzielająca mu pierwszej pomocy to jedyna dzielnicowa na terenie powiatu białobrzeskiego. Tydzień temu w VII edycji konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego 2016 roku zajęła pierwsze miejsce.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony