Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc dzielnicowych

Data publikacji 23.01.2017

Dzielnicowy z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pomagają potrzebującym mieszkańcom gminy. Jeszcze jesienią sierż.sztab. Paweł Grzesiak zwrócił się do urzędników z prośbą o pomoc dla bezdomnego przebywającego w jego rejonie służbowym. Współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny mężczyzna otrzymał lokal i niezbędną pomoc. Również policjanci z Bolesławca czy dzielnicowy z żyrardowskiej komendy również zorganizowali pomoc dla potrzebujących.

Sierż.sztab. Paweł Grzesiak jest dzielnicowym w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej. Do jego rejonu służbowego należą miejscowości: Czarna Wieś, Puszczew, Jezioro, Węglowice, Nowiny, Kuleje, Bór Zapilski i Bieżeń. W czasie służby policjant jest w stałym kontakcie z mieszkańcami, podejmuje interwencje oraz pomaga im rozwiązywać problemy. Dzięki takiemu działaniu, jeszcze jesienią sierż.sztab. Paweł Grzesiak zwrócił się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej o pomoc dla bezdomnego. Współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny mężczyzna przed nadejściem zimy otrzymał lokal i niezbędną pomoc, która pozwoliła mu przetrwać tą ciężką porę roku.

Aktualnie dzielnicowy nadal regularnie odwiedza mężczyznę i sprawdza czy nie potrzebuje pomocy. Policjant utrzymuje również stały kontakt z pracownikiem socjalnym, dzięki czemu instytucja pomocowa może szybko reagować na pojawiające się problemy.

***

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, prowadząc działania w ramach akcji „ZIMA”, patrolując teren miasta, zauważyli bezdomnego mężczyznę, który z uwagi na niską temperaturę i dużą ilość śniegu, potrzebował natychmiastowej pomocy. Jego życie i zdrowie były zagrożone, gdyż mężczyzna przed mrozem chował się w wykopanej ziemiance.

Policjanci zaoferowali mu pomoc w dowiezieniu do schroniska. Mężczyzna nie chciał jednak z tego skorzystać. Z uwagi na to dzielnicowi - asp. sztab. Piotr Szerszunowicz, asp. sztab. Mariusz Białowąs oraz sierż. Michał Kalita podjęli decyzję, by pomóc mu w inny sposób. Bardzo szybko zorganizowali niezbędne rzeczy i produkty dla potrzebującego.

Funkcjonariusze, wspierani przez swoje rodziny, zebrali najpotrzebniejsze rzeczy i zawieźli je bezdomnemu. 56-latek otrzymał od policjantów jedzenie, buty zimowe, odzież i kołdrę. Dzielnicowi o bezdomnym poinformowali też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, którego pracownicy przygotowali dla niego pomoc socjalną.

Paczka z pomocy społecznej została przekazana przez policjantów potrzebującemu. Dodatkowo funkcjonariusze informację o bezdomnym przekazali strażnikom miejskim, z którymi wspólnie będą kontrolować miejsce pobytu bezdomnego.

***

Dzielnicowy żyrardowskiej komendy - asp. Mariusz Bulzacki zorganizował pomoc dla potrzebującego mieszkańca Żyrardowa, w którego domu powybijano okna, a on sam znajdował się w trudnej sytuacji materialnej i nie miał nawet ciepłej odzieży. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego oraz jego sąsiadów kilkanaście osób wsparło żyrardowianina, aby ten mógł mu przetrwać trudne chwile.

Dzielnicowego zaalarmował sam pokrzywdzony, który zastraszony przez byłego lokatora, bał się wyjść z domu. Gdy asp. Bulzacki pojechał do mężczyzny przeraził się warunkami w jakich mieszka - w domu wybite były wszystkie okna, nie było ogrzewania, a żyrardowianin nie miał nawet butów. Na dodatek na dworze panowały silne mrozy. Dzielnicowy oraz sąsiedzi mężczyzny szybko zorganizowali pomoc, w ciągu kilkunastu godzin zabezpieczono okna. Do potrzebującego trafiły również opał, odzież i inne produkty pierwszej potrzeby. Szybka reakcja dzielnicowego oraz sąsiadów pozwoliła zapobiec tragedii. Ustalono także sprawcę wybicia okien, który będzie odpowiadał za zniszczenie mienia.

Asp. Mariusz Bulzacki służbę w policji rozpoczął w 2004 r. Zdobytymi doświadczeniami dzieli się z młodzieżą nauczając klasy mundurowe w LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Asp. Mariusz Bulzacki zdobył pierwsze miejsce w zorganizowanym niedawno plebiscycie „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016”.

(KWP w Katowicach / KWP we Wrocławiu / KWP w Radomiu/ mw)

  • KWP w Katowicach

  • Sierż.sztab. Paweł Grzesiak - dzielnicowy w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej
  • Sierż.sztab. Paweł Grzesiak - dzielnicowy w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej
  • Sierż.sztab. Paweł Grzesiak - dzielnicowy w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej
  • KWP we Wrocławiu

  • Policjanci z Bolesławca pomogli bezdomnemu mężczyźnie
  • Policjanci z Bolesławca pomogli bezdomnemu mężczyźnie
  • Policjanci z Bolesławca pomogli bezdomnemu mężczyźnie
  • KWP w Radomiu

  • Asp. Mariusz Bulzacki z potrzebującym żyrardowianinem
Powrót na górę strony