Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 23.01.2017

Do aresztu trafił 23-latek zatrzymany przez ząbkowickich policjantów, u którego w mieszkaniu zabezpieczono blisko 3 tysiące porcji amfetaminy i marihuany. Mężczyzna miał w domu sztylet, nóż traperski, maczetę z chowanym ostrzem, atrapę pistoletu, a także kastet i pałkę bejsbolową. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków przed sądem odpowie również zatrzymany przez lubińskich policjantów mieszkaniec Lubina. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu blisko 4000 porcji środków odurzających. Na wniosek prokuratury, sąd po zapoznaniu się z materiałami, aresztował tymczasowo podejrzanego na 3 miesiące. W ręce policjantów z Gogolina wpadła trójka mieszkańców powiatu krapkowickiego podejrzewana o przestępczość narkotykową.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wraz z dzielnicowymi zatrzymali 23-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich, u którego w mieszkaniu znaleźli dużą ilość narkotyków oraz broń białą. W piątek, 20.01.br., wieczorem, policjanci wiedząc, że mężczyzna może posiadać narkotyki zatrzymali go przed domem. Podejrzany był agresywny utrudniając przeprowadzenie interwencji. Po wejściu do mieszkania w trakcie jego przeszukania policjanci znaleźli blisko 2000 porcji amfetaminy, ponad 850 porcji marihuany,  środki psychotropowe, wagę do porcjowania narkotyków oraz broń białą. 23-latek miał w mieszkaniu sztylet, nóż traperski, maczetę z chowanym ostrzem, atrapę pistoletu a także kastet i pałkę bejsbolową.

Zatrzymany mężczyzna to kibic jednego z wrocławskich klubów piłkarskich. Był już wcześniej notowany za przestępstwa, w tym za posiadanie narkotyków.

Podejrzanemu zostały postawione zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na podstawie zgromadzonych dowodów podjął decyzję o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiący. Nadal wyjaśniane są wszelkie okoliczności tej sprawy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

***

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Do zatrzymania doszło na terenie miasta, po tym, jak policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że podejrzany może posiadać znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą w momencie, gdy upewnili się, że zebrane materiały w dużym stopniu uwiarygodniają ich ustalenia, zatrzymali podejrzanego mieszkańca Lubina.

Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. W wyniku dalszych czynności w mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze przechwycili środki odurzające, z których podejrzany mógłby przygotować blisko 4000 porcji handlowych.

Obecnie funkcjonariusze dalej szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał środki odurzające oraz to, czy zajmował się ich rozprowadzaniem.

Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Policjanci z Gogolina zatrzymali trójkę mieszkańców powiatu krapkowickiego podejrzewanych o przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kilograma różnego rodzaju narkotyku w tym marihuanę, amfetaminę, tabletki ekstazy i metamfetaminę.

30-letni Mariusz K. poszukiwany był przez policjantów w związku z wyrokami za wcześniej popełnione przestępstwa. W trakcie kontroli bagażu okazało się, że ma on przy sobie narkotyki. W jego domu i pomieszczeniach gospodarczych policjanci zabezpieczyli prawie 300 gramów marihuany i amfetaminy.

Drugi z zatrzymanych to 27-letni Szymon C., który wpadł w ręce policjantów w trakcie kontroli drogowej. Funkcjonariusze sprawdzając kierowcę znaleźli przy nim kilkanaście tabletek ekstazy. Policjanci przeszukali także jego mieszkanie, tam zabezpieczyli ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków w tym amfetaminy, marihuany, ponad 70 tabletek ekstazy oraz metamfetaminę. Funkcjonariusze zatrzymali także jego 21-letnią partnerkę.

Zebrane przez policjantów informacje i dowody pozwolił na przedstawienie zatrzymanym  zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, do którego się przyznali. Młodszy z mężczyzn decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a wobec kobiety prokurator zastosował dozór policji.

30-latek po czynnościach związanych z ujawnianiem przy nim narkotyków został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Teraz podejrzanym grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Opolu / mw)

 

  • KWP we Wrocławiu

  • zabezpieczone narkotyki, broń i pieniądze
  • zabezpieczone narkotyki, broń i pieniądze
  • KWP w Opolu

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony