Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 24.01.2017

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali młodego mężczyznę, który w czasie kłótni zaatakował siekierą 53-latka. Pokrzywdzony doznał poważnego urazu głowy. Trafił do szpitala. Napastnik miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (22 stycznia br.) w Ligocie. Mężczyźni wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w czasie której 27-latek zaatakował swojego kompana siekierą. Uderzył go kilka razy w tył głowy. Pobił też partnerkę 53-latka, która stanęła w jego obronie. Napastnik uderzył kobietę rondlem w głowę. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KWP w Katowicach / ig

Opis filmu: Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.27 MB)

Powrót na górę strony