Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i mieszkaniec Wałcza uratowali mężczyznę z pożaru

Policjanci z Wałcza razem z lokatorem budynku, gdzie wybuchł pożar wynieśli z mieszkania rannego 57- latka. Pożar wybuchł w budynku wielorodzinnym o godzinie 20.00. Jako pierwszy zareagował sąsiad, wybijając otwór w drzwiach. Właściciel palącego się mieszkania trafił do szpitala, pozostałym mieszkańcom nic się nie stało.

Dyżurny jednostki został poinformowany telefonicznie o pożarze mieszkania przy ulicy Chopina w Wałczu. Natychmiast na miejsce udał się policyjny patrol.

W tym czasie jeden z mieszkańców,  sam wybijał otwór w drzwiach wejściowych, ponieważ drzwi od wewnątrz były zamknięte, a innym sąsiadom polecił powiadomić służby ratunkowe o zdarzeniu.
 
Jak się później okazało mężczyzna poczuł zapach dymu i wyszedł na klatkę schodową. Idąc schodami w dół zauważył dym wydobywający się z mieszkania usytuowanego na parterze wielorodzinnego budynku. Wiele nie zastanawiając się zaczął działać.

Policjanci weszli przez wybity otwór w drzwiach  do mieszkania i wynieśli z niego leżącego na podłodze, rannego właściciela lokalu. Mężczyzna był przytomny, doznał poparzeń ciała I i II stopnia i został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze ewakuowali z budynku około 15 osób. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez papierosa w jednym  z pokoi.  W akcji ratowniczej brało udział dziesięciu strażaków i dwa wozy bojowe.

Bohaterska postawa lokatora budynku wielorodzinnego jest godna uznania i pochwały. 57-letni właściciel mieszkania, w którym wybuchł pożar był nietrzeźwy. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu zdarzenia ślady i dowody, wykonali oględziny. Funkcjonariusze prowadzą pod nadzorem prokuratora śledztwo w kierunku art. 163 kodeksu karnego tj. sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego. Popełniony czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Dzisiaj Szef wałeckiej komendy osobiście podziękował za bohaterską postawę mieszkańcowi Wałcza. Spotkanie odbyło się w gabinecie Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

KWP w Szczecinie

 

Powrót na górę strony