Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa podejrzana o kradzież ponad miliona złotych z 6 kg narkotyków w mieszkaniu zatrzymana

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 56-latkę podejrzaną o wyprowadzenie pieniędzy z kont szkoły. Jak ustalili policjanci, kobieta będąc księgową w jednej z gdańskich szkół w okresie od kwietnia 2009 roku do lipca 2016 roku z góry powziętym zamiarem przelała bezprawnie na swoje rachunki bankowe ponad 1.180.000 zł. Dodatkowo podczas czynności prowadzonych w jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 6 kg narkotyków. Podejrzewany o ich posiadanie 25-letni syn również został zatrzymany. Dziś 56-latka usłyszała zarzuty za popełnione przestępstw

Pod koniec lipca 2016 roku do prokuratury Gdańsk-Oliwa wpłynęło zawiadomienie dotyczące nieprawidłowości finansowych na rachunkach bankowych jednej z gdańskich szkół w okresie od 2014 roku. Straty wyceniono na ok. 370 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy miejskiej i prokuratorzy. Prokurator wszczął śledztwo. W sprawie m.in. zabezpieczono dokumentację i przesłuchano świadków.

W trakcie kilkumiesięcznej, żmudnej pracy śledczych ustalono, że przestępczy proceder polegający na wyprowadzaniu pieniędzy z kont szkoły miał swój początek zdecydowanie wcześniej, bo w 2009 roku. To właśnie wtedy księgowa szkoły wykonała pierwsze przelewy na własne konta. Schemat działania był dość prosty. Zawyżając wartość faktycznych zobowiązań szkoły przerabiała zapisy w elektronicznych systemach księgowych poświadczając nieprawdę, a następnie dokonywała przelewów na własne rachunki bankowe. W ten sposób w okresie od kwietnia 2009 roku do lipca 2016 roku gdańszczanka przelewając na swoje konto kwoty od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych wyprowadziła ze szkoły ponad 1.180.000 zł.

Termin zatrzymania nie był przypadkowy. W poniedziałek (23 stycznia br.) w miejscu zamieszkania kryminalni zatrzymali 56-letnią kobietę podejrzaną o to przestępstwo. Trafiła ona do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli dokumentację i narkotyki. W szafie znajdującej się w jednym z pokoi, a także w torbie na balkonie funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie około 6 kg tabletek, które przekazano do dalszych badań. Wstępne testy wykazały, że są to tabletki ecstasy w ilości nie mniejszej niż 7 tys. porcji. W sprawie zatrzymano także 25-letniego syna kobiety podejrzewanego o ich posiadanie.

Dziś policjanci doprowadzili 56-latkę do prokuratury. Prokurator po zebraniu materiału dowodowego przedstawił kobiecie zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o jej tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest rozwojowa. Cały czas trwają też czynności w związku z zabezpieczeniem w mieszkaniu narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Gdańsku / ig

 

 

 

  • Zatrzymana księgowa, syn oraz zabezpieczone narkotyki
  • Zatrzymana księgowa, syn oraz zabezpieczone narkotyki
  • Zatrzymana księgowa, syn oraz zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony