Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z lipnowską Policją i WOPR-em

Lipnowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą, aby przed zbliżającymi się feriami przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem uczestnicy spotkania nie tylko wysłuchali pogadanki profilaktycznej, ale także dzięki lipnowskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu obejrzeli profesjonalny pokaz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych.

W przyszłym tygodniu dzieci i młodzież szkolna powiatu lipnowskiego, podobnie jak całego wojewodztwa, rozpocznie ferie zimowe. Policjanci, jak co roku, na spotkaniach z uczniami przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i podczas zabaw zimowych. Wczoraj (24.01.17) nad skępskim jeziorem odbyło się pierwsze z cyklu spotkań profilaktycznych, którego głównym organizatorem było lipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na początku spotkania policjantka przypomniała, że przepisy ruchu drogowego obowiązują cały rok, bez względu na ferie czy wakacje. Mówiła o zagrożeniach, jakie na drogę wnosi ze sobą zimowa aura i podkreśliła wagę noszenia elementów odblaskowych. Zwróciła też uwagę na bezpieczeństwo osób niewyjeżdżających na ferie i ostrzegła przed oszustami, którzy mogą chcieć wykorzystać fakt, że w tym czasie dzieci, czy młodzież mogą częściej przebywać w domu same.

O zabawach na śniegu i lodzie opowiadali zgromadzonym członkowie grupy interwencyjnej lipnowskiego WOPR-u. Przedstawili negatywne skutki zabawy na zamarzniętych akwenach i przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych. Pokazali różne sposoby niesienia pomocy osobie, pod którą załamał się lód. Przypomnieli, aby takiej osobie podać jakiś przedmiot, np. sanki, gałąź czy szalik tak, aby przy udzielaniu pomocy zadbać także o swoje bezpieczeństwo.

(KWP w Bydgoszczy / dm)

Powrót na górę strony