Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 25.01.2017

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o zabójstwo 54-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu podczas libacji alkoholowej . Na wniosek Policji i prokuratora sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania zabrzanina. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 50-letni najemca mieszkania zaprosił do siebie 54-letniego bezdomnego. Podczas libacji alkoholowej pomiędzy kompanami od kieliszka doszło do awantury. W trakcie kłótni 50-latek uderzał pięściami i kopał po głowie bezdomnego, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Następnie sprawca położył się spać. Po przebudzeniu wyciągnął zwłoki mężczyzny z mieszkania i pozostawił je na klatce schodowej. Ciało 54-latka znalazła sąsiadka, która wezwała na miejsce Policję.

Śledczy ustalili wstępne okoliczności zdarzenia i zatrzymali najemcę mieszkania. Jak się okazało powodem jego agresji wobec kompana był fakt, że ten uszkodził włącznik światła w jego mieszkaniu. Podejrzany został przewieziony do zabrzańskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem zabrzańskiej prokuratury. W celu ustalenia przyczyny zgonu zlecono sekcję zwłok.

Wczoraj w zabrzańskiej prokuraturze zostały przeprowadzone czynności procesowe z zatrzymanym. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 50-latka na okres trzech miesięcy. Za ten czyn mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

KWP w Katowicach / mg

  • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo
  • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo
  • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Opis filmu: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.86 MB)

Powrót na górę strony