Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z otwockiej drogówki pomogli rodzącej kobiecie

Data publikacji 25.01.2017

Sierż. Łukasz Masny i mł. asp. Przemysław Sikorski z otwockiej drogówki pomogli rodzącej w samochodzie kobiecie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli forda, który jechał drogą krajową nr 17, przekraczając dozwoloną prędkość. Okazało się, że kierujący jedzie z rodzącą żoną do szpitala. Policjanci bez chwili wahania pozwolili odjechać kierowcy, jednak okazało się, że poród już się zaczął. Mundurowi natychmiast wezwali karetkę pogotowia, zabezpieczyli miejsce postoju pojazdu i zadbali, aby nikt postronny nie przeszkadzał rodzącej.

Był już wieczór, kiedy patrolujący krajową 17 funkcjonariusze zauważyli jadącego z nadmierną prędkością forda. Kierowca zdawał się nie zwracać uwagi na obowiązujące przepisy. Mundurowi natychmiast udali się w pościg za pojazdem. W miejscowości Wola Ducka kierowca forda zatrzymał pojazd na pasie awaryjnym. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna wiezie do szpitala rodzącą żonę. W pojeździe znajdowała się również matka rodzącej.

Mundurowi bez chwili zawahania pozwolili odjechać kierowcy, jednak leżąca z tyłu kobieta zaczęła już rodzić. Na dojazd do szpitala było za późno. Mł. asp. Przemysław Sikorski i sierż. Łukasz Masny natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Mundurowi zabezpieczali miejsce postoju samochodu, dbając, aby inny pojazd nie uderzył w zaparkowanego forda i aby nikt postronny nie przeszkadzał pasażerce. Kobieta w asyście mundurowych i przy pomocy matki i męża urodziła dziecko w samochodzie.

Przybyły na miejsce zespół medyczny zabrał do szpitala matkę z nowo narodzoną córeczką.

KSP / mg

Powrót na górę strony