Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali sarnę potrąconą przez samochód

Data publikacji 26.01.2017

Policjanci z powiatu bolesławieckiego uratowali dzikie zwierzę, które zostało potrącone przez samochód. Ranną sarnę, która uciekła z miejsca zdarzenia, funkcjonariusze wytropili w okolicznych zaroślach. Udzielili jej pomocy, aby zwierzę, będącą w szoku, nie doznało większych obrażeń. Sarna, dzięki funkcjonariuszom, znalazła schronienie w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej zostali skierowani przez oficera dyżurnego na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny leśnej. Na miejscu kierowca samochodu poinformował, że z zalesionego terenu wprost na drogę wyskoczyła sarna, która została uderzona bokiem pojazdu.

Kierowca wskazał kierunek, w którym oddaliło się ranne zwierzę. Policjanci idąc po tropach zwierzyny zauważyli w zaroślach miotającą się ranną sarnę. Niezwłocznie udzielili jej pomocy, aby ranne zwierzę, będącą w szoku, nie doznało większych obrażeń.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt telefoniczny z osobą prowadzącą Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim i uzyskali potwierdzenie, że ranne zwierzę otrzyma tam pomoc specjalistyczną.

Dzielnicowi uratowali życie sarnie, która obecnie przebywa w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo w Tomaszowie Bolesławieckim.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony