Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z niemal 15 kg narkotyków

Data publikacji 27.01.2017

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami ze stargardzkiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali poszukiwanego 31-latka, który ukrywał się na terenie Stargardu. Podczas przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez podejrzewanego policjanci zabezpieczyli niemal 15 kilogramów narkotyków.

W minioną środę, 25.01.br., na podstawie wiedzy operacyjnej szczecińscy i stargardzcy policjanci z wydziałów kryminalnych przystąpili do realizacji sprawy dotyczącej ukrywającego się na terenie Stargardu 31-latka. Mężczyzna ten w październiku 2015 roku uciekł z zakładu karnego, dlatego poszukiwany był przez gorzowski sąd w celu odbycia kar pozbawienia wolności. Jego zatrzymanie nie było jednak proste, bo nie posiadał stałego miejsca pobytu. Ponadto z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podejrzewany, który już wielokrotnie notowany był kryminalnie, zajmuje się przestępczością narkotykową.

Mężczyzna został zatrzymany około południa na jednej z dróg w pobliżu Stargardu, nie stawiał oporu. Poszukiwany nie posiadał przy sobie środków odurzających, ale wykonane w Stargardzie przeszukania użytkowanego przez niego mieszkania i garażu potwierdziły ustalenia kryminalnych. Tam policjanci zabezpieczyli łącznie 33 pakunki, w których znajdowało się niemal 15 kilogramów narkotyków. Było to ponad 6 kilogramów marihuany, ponad 7,5 kilograma amfetaminy i ponad 0,5 kilograma MDA w postaci białego proszku i tabletek.

Prokurator po szczegółowym zapoznaniu się z materiałem dowodowym mężczyźnie, który przebywa w policyjnym areszcie przedstawi stosowny zarzut. Zgodnie z Ustawą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec podejrzewanego skierowany zostanie wniosek o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

Przedmiotowa sprawa nadal ma charakter rozwojowy.

(KWP w Szczecinie / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.32 MB)

Powrót na górę strony