Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani włamywacze w rękach policjantów

Data publikacji 20.01.2008

Wczoraj policjanci z Radymna ustalili i zatrzymali młodego człowieka, który włamał się do jednego z nowo powstających budynków. Łupem złodzieja padły kable, rury miedziane oraz piła spalinowa. Jego wspólnik wpadł dziś rano. Policjanci odzyskali już część skradzionego sprzętu. Włamywaczom grozi nawet 10 lat więzienia.

Z ustaleń Policji wynika, że wczoraj w nocy dwóch młodych ludzi włamało się do nowo budowanych pomieszczeń budynku w Radymnie. Włamywacze wybili płytę gipsową, która zabezpieczała jedno z okien. Gdy weszli do środka skradli 100 m kabla żyłowego, 20 m rur miedzianych oraz piłę spalinową. Łączną wartość strat oszacowano na 1600 zł.

Gdy właściciel budynku zgłosił kradzież pierwszy z włamywaczy był już w rękach Policji. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dziś rano policjanci zatrzymali jego 29-letniego wspólnika. On także był pijany. Policjanci odzyskali i zwrócili właścicielowi część skradzionych przedmiotów. Sprawdzają teraz, gdzie włamywacze ukryli pozostałe elementy. Mężczyźni zostaną dziś przesłuchani. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony