Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna nielegalna plantacja zlikwidowana

Data publikacji 30.01.2017

Funkcjonariusze CBŚP wspólnie ze szczecineckimi kryminalnymi w ramach działań zwalczających i ograniczających przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu szczecineckiego. Łącznie zabezpieczono 145 nielegalnych krzewów 76 gramów suszu roślinnego oraz zatrzymano podejrzewanego 42-latka z powiatu szczecineckiego.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie powiatu szczecineckiego 42-letni mężczyzna prowadzi w pomieszczeniach piwnicznych nielegalną uprawę konopi indyjskich. Na skutek wspólnych działań z kryminalnymi ze Szczecinka ujawniono i zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci łącznie zabezpieczyli 145 krzewów, których uprawa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani jest zabroniona. W miejscu zamieszkania 42-latka, w pomieszczeniach piwnicznych domku jednorodzinnego, urządzona została profesjonalna plantacja. Uprawa, z pełnym uzbrojeniem elektrycznym i wodnym liczyła 145 krzaków konopi. Ponadto w pomieszczeniu podłączony był nielegalnie prąd, który zasilał wszystkie urządzenia, takie jak lampy grzewcze, wentylatory, nadmuchy i inne. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono również 76 gramów środków odurzających - marihuany.

Śledczy zabezpieczyli cały materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zarzut posiadania i uprawy konopi indyjskich. Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wnioskował do prokuratury rejonowej o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wkrótce o losach mężczyzny zadecyduje sąd.

Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • zlikwidowana nielegalna plantacja
  • zlikwidowana nielegalna plantacja
  • zlikwidowana nielegalna plantacja
  • zlikwidowana nielegalna plantacja
Powrót na górę strony