Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na dozorcę

Data publikacji 20.01.2008

Lubelscy policjanci ustalają okoliczności napadu, do którego doszło wczoraj w Jakubowicach Konińskich. Sprawca pobił dozorcę restauracji, następnie zamknął go łazience i w tym czasie splądrował pomieszczenia lokalu. Jego łupem padł telefon komórkowy i około 7 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali już podejrzewanego o dokonanie napadu 28-letniego mieszkańca gminy Jastków. Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany.

Wszystko wydarzyło się wczoraj około godz. 4.00 nad ranem. 59-letni dozorca jednej z restauracji usłyszał odgłosy dochodzące z holu. Postanowił sprawdzić, co się dzieje. W pewnym momencie do pomieszczenia, w którym się znajdował, wbiegł zamaskowany mężczyzna i zaczął bić go po głowie i rękach. Napastnik zażądał pieniędzy. Kiedy dozorca odmówił, ten zamknął go w łazience. Następnie splądrował pomieszania biurowe lokalu i uciekł.

Napadnięty dozorca po około dwóch godzinach wydostał się z łazienki. Wtedy od razu powiadomił o wszystkim właściciela restauracji. Na miejsce wezwano Policję i pogotowie ratunkowe. Dozorca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Jak ustalili na miejscu policjanci, łupem sprawcy padł telefon komórkowy i około 7 tys. zł. Funkcjonariusze od razu zaczęli szukać świadków napadu. Dzięki błyskawicznie podjętym czynnościom wytypowali sprawcę. Wszystko wskazuje na to, że był nim 28-letni mieszkaniec gm. Jastków Niespełna pięć godzin od zgłoszenia policjanci zatrzymali go. Mężczyzna będzie dzisiaj doprowadzony do prokuratury, która zdecyduje o ewentualnym postawieniu mu zarzutów.

Policjanci zwracają się do osób, które posiadają informacje na temat wczorajszego napadu o kontakt z sekcją dochodzeniowo – śledczą komendy miejskiej Policji w Lublinie ul. Północna 3, telefon 081 535 44 07 lub pod numerem alarmowym 997.

Powrót na górę strony