Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa przestępstwa i dwa wykroczenia

Data publikacji 20.01.2008

Miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Jechał kradzionym samochodem. Nie posiadał przy sobie prawa jazdy i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. To lista czynów, jakich dopuścił się 22-letni Piotr W. zatrzymany przez funkcjonariuszy z Rembertowa.

Wszystko zaczęło się około godziny 20.40., kiedy pewien mężczyzna zgłosił policjantom kradzież jego fiata 126p. jak powiedział funkcjonariuszom, przyjechał samochodem do sklepu, zaparkował tuż przed wejściem, wyłączył silnik, jednak nie zabrał ze sobą kluczyków i nie zamknął auta. Przez okno wystawowe sklepu zobaczył, jak znany mu z widzenia mężczyzna wsiadł do jego malucha i odjechał. Zdezorientowany mężczyzna natychmiast zadzwonił na Policję.

Patrolowcy od razu wyruszyli w poszukiwaniu złodzieja. Namierzyli go kilka ulic dalej, kiedy bardzo szybko jechał ulicami Rembertowa. Policjanci kilkakrotnie dawali kierującemu znaki, by zatrzymał się do kontroli. Ten jednak nie reagował. Ucieczka nie trwała zbyt długo. Funkcjonariusze zablokowali drogę i uniemożliwili uciekinierowi dalszą jazdę. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedzi Piotr W. (lat 22). Od mężczyzny czuć było alkohol. Samochód został odzyskany i zabezpieczony, a kierowca zatrzymany. W komisariacie badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 1,4 promila alkoholu we krwi. Nie posiadał również przy sobie prawa jazdy.

Rano po wytrzeźwieniu funkcjonariusze z dochodzeniówki przedstawili mu zarzut zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Trzeba również dodać, że Piotr W. popełnił dwa wykroczenia. Po pierwsze prowadził auto nie mając przy sobie prawa jazdy, a do tego nie zatrzymał się policjantom do kontroli drogowej.

Powrót na górę strony