Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzały w kierunku autobusu. Zatrzymany 19-latek

Data publikacji 30.01.2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego zdarzenia w Sosnowcu. Sprawca, jadąc samochodem, oddał z pistoletu pneumatycznego strzały w kierunku autobusu komunikacji miejskiej. Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Sosnowca, który miał związek ze zdarzeniem.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28.01.br., około godz. 3.00, przy ul. Orlej w Sosnowcu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w kierunku autobusu komunikacji miejskiej oddano strzały, w wyniku czego uszkodzone zostały 4 szyby wartości kilkunastu tysięcy złotych. Autobusem oprócz kierowcy podróżowała także jedna pasażerka. Oboje nie potrzebowali pomocy lekarskiej. Śledczy ustalili, że strzały padły prawdopodobnie z samochodu osobowego.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Do akcji wkroczyli kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej i z komendy w Sosnowcu. Śledczy z Katowic trafili na trop osób podróżujących autem. Komunikaty o zdarzeniu pojawiły się też w mediach. W międzyczasie do komisariatu w Sosnowcu zgłosił się 19-latek, który przyznał, że to właśnie on strzelał. Mężczyzna przyniósł ze sobą pistolet pneumatyczny tzw. wiatrówkę.

Mieszkaniec Sosnowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Z materiałami zapoznał się prokurator, który podjął decyzję o prowadzeniu śledztwa pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Sosnowiec Północ. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • ostrzelany autobus
  • ostrzelany autobus
  • ostrzelany autobus
Powrót na górę strony