Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową

Data publikacji 30.01.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zlikwidowali „dziuplę” samochodową, do której sprowadzano kradzione samochody. Śledczy odzyskali akcesoria samochodowe oraz dwa kompletne, skradzione wcześniej volkswageny o wartości ponad 50 tys. zł. Stróże prawa zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież tych pojazdów oraz jego 36-letniego wspólnika, który przechowywał i sprzedawał skradzione podzespoły.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej namierzyli „dziuplę” samochodową, do której trafiały skradzione samochody. Trop wiódł do bielskich Komorowic, gdzie 36-letni mężczyzna demontował na części i sprzedawał elementy kradzionych pojazdów.

Policjanci wkroczyli do akcji. Zatrzymali 36-latka, a w czasie przeszukania jego posesji odnaleźli i zabezpieczyli podzespoły skradzionych samochodów różnych marek, tablice rejestracyjne oraz przeznaczone do rozbiórki dwa kompletne jeszcze pojazdy marki Volkswagen Golf o wartości ponad 50 tys. zł. Odnalezione samochody i pozostałe podzespoły zabezpieczono do dalszych badań identyfikacyjnych. Ponadto w czasie przeszukania posesji należącej do zatrzymanego, kryminalni odnaleźli 3 sztuki broni palnej i 290 sztuk amunicji, które zostaną poddane szczegółowym ekspertyzom balistycznym.

Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mężczyzny, który trudnił się kradzieżą samochodów. Tylko w zeszłym miesiącu skradł w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i Ustroniu dwa volkswageny golfy i volkswagena polo. Dwa z tych samochodów policjanci odnaleźli kompletne, ukryte w „dziuplach”. Kryminalni ustalili ponadto, że zatrzymany ma na swoim koncie liczne włamania do pojazdów, z których kradł wartościowe rzeczy, m.in. plecaki z dokumentami i wyposażenie.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Młodszy z nich kradzieży z włamaniami, za co grozi mu do 10 lat więzienia, natomiast starszy - paserstwa, za które może trafić za kraty na najbliższe 5 lat. O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator i sąd.

KWP w Katowicach / ig

  • Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową
  • Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową
  • Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową
  • Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową
  • Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową
  • Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową
Powrót na górę strony