Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu z wizytą w Biurze Historii i Tradycji Policji KGP

Data publikacji 30.01.2017

26 stycznia 2017 roku Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji w budynku przy ulicy Orkana 14 w Warszawie gościło studentów z Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, zrzeszonych w Kole Naukowym „Bezpieczeństwo”.

Celem spotkania w Biurze Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji ze studentami z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu było zapoznanie z historią Policji Państwowej.

Dodatkowo studenci obejrzeli wystawy „Policja Państwowa u progu niepodległości”, „Ostaszków Twer Miednoje Pamiętamy” oraz „Funkcjonariusze Policji Państwowej Cichociemni Żołnierze AK”.

Kolejnym punktem programu przygotowanym przez Biuro Historii i Tradycji Policji KGP była projekcja filmu pt. „Policja Państwowa we wschodnich okręgach II RP. Aspirant Izabela Wójciak opowiedziała o historii dziewięciu byłych funkcjonariuszy Policji Państwowej, żołnierzy AK, którzy podczas II wojny światowej zostali desantowani na teren okupowanej Polski.

Z uwagi na liczną grupę pań, które swoją zawodową przyszłość chcą związać z policją zaprezentowany został film pt. „Kobiety w Policji”.

Na koniec spotkania studenci obejrzeli gabinet Komendanta Głównego Policji Państwowej.

(BHiTP KGP/ar)

Powrót na górę strony