Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzili do obiegu fałszywe banknoty

Data publikacji 20.01.2008

Piscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 36 do 48 lat, którzy w dwóch sklepach w Orzyszu kupując papierosy zapłacili „fałszywkami”. Policjanci zabezpieczyli trzy banknoty 50-złotowe o tych samych numerach seryjnych. Śledczy wyjaśniają teraz w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podrobionych pieniędzy. Jeżeli się okaże, że zatrzymani także fałszowali środki płatnicze, może im grozić nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17.00 do sklepu przy ulicy 22 lipca w Orzyszu przyszedł klient i poprosił o paczkę papierosów. Za produkt zapłacił ekspedientce banknotem 50-złotowym. Po chwili do tego samego sklepu wszedł inny mężczyzna. On również poprosił o papierosy i także wyjął banknot o tym samym nominale. Czujna sprzedawczyni uważniej przyjrzała się banknotom. Podejrzewała, że mogą być fałszywe. Kiedy swoimi przypuszczeniami podzieliła się z klientem, ten wyrwał jej „fałszywkę” i uciekł ze sklepu.

Kobieta natychmiast o zdarzeniu poinformowała oficera dyżurnego tamtejszej komendy. Na miejsce zdarzenia wysłano policyjny patrol. Poszkodowana opisała sprawcę. Funkcjonariusze przeszukiwali ulice Orzysza. Po kilku minutach na ulicy Ełckiej zatrzymali trzech mężczyzn. Jak się okazało, mieli oni przy sobie jeszcze dwie „fałszywki”. Wszystkie banknoty 50-złotowe miały ten sam numer seryjny. Policjanci ustalili, że mężczyźni tego samego dnia zapłacili podrobionym banknotem w innym sklepie. Na stacji paliw przy ulicy Olsztyńskiej również kupili papierosy. 42-letni Dariusz B., 48-letni Mirosław K. oraz 36-letni Przemysław K. trafili do policyjnego aresztu.

Piscy funkcjonariusze ustalają teraz, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podrobionych banknotów. Za wprowadzenie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyźni również je fałszowali, to może im grozić nawet do 25 lat więzienia.

Powrót na górę strony