Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W mieście pędził prawie 140 km/h

Data publikacji 31.01.2017

W ostatni weekend pogoda sprzyjała kierującym. Za oknem piękne słońce, "czarne drogi", co niestety przełożyło się na to, że kierowcy z łatwością naciskali na pedał gazu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca samochodu osobowego marki Audi A6, który w niedzielę, 29.01.br., na ul. Zwierzynieckiej rozpędził się do 139 km/h. W miejscu dokonywanego pomiaru obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Jaki ponadto się okazało, podczas kontroli kierowca nie posiadał dokumentu prawa jazdy, dlatego nie zostało mu ono zatrzymane, co nie zmienia faktu, że przez najbliższy czas i tak nie będzie mógł jeździć, bo prawo jazdy będzie musiał oddać. Nie ominął go też mandat w wysokości 400 zł.

Nadmierna prędkość nie tylko może skończyć się mandatem i zatrzymaniem uprawnień.  Zatrzymanie w miejscu pojazdu podczas awaryjnego hamowania, przy prędkości blisko 140 km/h,  jest  niemożliwe. Każda nadmierna prędkość powoduje wydłużenie ewentualnej drogi hamowania, te kilka cennych sekund i metrów, które może nam zabraknąć, decyduje o tym, czy dojdzie do tragedii, czy też  zdołamy jej uniknąć.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • pomiar wykonany urządzeniem Fotolaser TruCam
  • pomiar wykonany urządzeniem Fotolaser TruCam
  • pomiar wykonany urządzeniem Fotolaser TruCam
Powrót na górę strony