Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mandaty i wnioski do sądu za zajścia na autostradzie

Osoby, które uczestniczyły w minioną sobotę (28 stycznia br.) w zbiegowisku pseudokibiców na autostradzie A1 w okolicy węzła Swarożyn będą odpowiadać za wykroczenia związane z zakłóceniem porządku publicznego o charakterze chuligańskim oraz za utrudnianie i tamowanie ruchu innym uczestnikom na drodze. Policjanci ustalili już prawie dwadzieścia osób, które miały związek z tym zdarzeniem. Sprawcy tych wykroczeń, którzy sami dobrowolnie poddadzą się karze zostaną ukarani grzywną w wysokości 800 złotych.

Tczewscy policjanci pracując nad sprawą zbiegowiska pseudokibiców na autostradzie A1 w okolicach węzła Swarożyn, do którego doszło w minioną sobotę, ustalili dane prawie dwudziestu osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Większość z nich pochodzi z terenu Trójmiasta ale są również osoby z innych województw. Dlatego tczewscy mundurowi współpracują z innymi jednostkami, gdzie niezwłocznie zostaną przesłuchane ustalone osoby.

Sprawcy będą odpowiadać za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim oraz utrudnianie i tamowanie ruchu innym uczestnikom na drodze. Za te wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Mieszkaniec Gdańska został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 zł, a kolejni ustaleni mężczyźni - 25-latek z Gdyni i 21-latek z Gdańska - będą odpowiadali przed sądem. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie.

Stróże prawa podczas dalszych weryfikacji zabezpieczonych materiałów ustalają kolejnych sprawców, którzy będą odpowiadać za popełnione wykroczenia. Dodatkowo sprawcy, którzy kierowali samochodami z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi będą odpowiadać za kolejne wykroczenie. Za ograniczenie czytelności tablicy rejestracyjnej grozi kara grzywny do 3 tys. złotych lub nagany.

KWP w Gdańsku / ig

Opis filmu: Mandaty i wnioski do sądu za zajścia na autostradzie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.25 MB)

Powrót na górę strony