Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ustawili barykadę na torach kolejowych

Data publikacji 20.01.2008

Policjanci z Chojnowa i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali trzech 17-latków, którzy dla zabawy ustawili na czynnym torze kolejowym barykadę z gałęzi, desek i mebli. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny z komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał informację, że funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali 17-latka, który na czynnym szlaku kolejowym Goerlitz - Wrocław, wraz z kolegami ustawił na torach barykadę.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, a następnie zatrzymali pozostałych sprawców. Okazali się nimi dwaj rówieśnicy zatrzymanego młodzieńca. Sprawcy poukładali na torowisku deski, gałęzie oraz stare meble (wersalka, stół). Jak twierdzili po zatrzymaniu, zrobili to z nudy, dla zabawy. Zatrzymani odpowiedzą teraz za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Zapora na torach natychmiast została usunięta. Na szczęście w tym czasie nie jechał tamtędy żaden pociąg i nie doszło do tragedii.

Powrót na górę strony