Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na wideoczacie obnażał się przed 11-latką - został zatrzymany

Data publikacji 01.02.2017

Zaledwie dobę od zgłoszenia sprawy krakowscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o prezentowanie treści pornograficznych nieletniej. Mężczyzna za pośrednictwem Internetu nawiązał kontakt z 11-latką i namawiał ją do robienia nagich zdjęć, w zamian wysyłając również swoje roznegliżowane fotografie. Policjanci zabezpieczyli u podejrzewanego zarówno telefon komórkowy jak i sprzęt komputerowy, aby sprawdzić czy mężczyzna utrzymywał kontakty z innymi małoletnimi poniżej 15 roku życia. Wkrótce zatrzymany usłyszy zarzuty.

Kilka dni temu do policjantów z KP VII w Krakowie zgłosiła się matka 11-letniej dziewczynki, mocno zaniepokojona znajomością z dorosłym mężczyzną, którą nawiązała jej córka poprzez Internet. Dziewczynka od kilkunastu dni miała korespondować z pewnym człowiekiem, który doskonale zdając sobie sprawę, że rozmawia z dzieckiem, namawiał ją do robienia sobie rozbieranych zdjęć, w zamian wysyłając również swoje roznegliżowane fotografie. O całej sprawie kobieta dowiedziała się od matki koleżanki z klasy swojej córki. Obie dziewczynki w toalecie szkolnej miały bowiem z tym mężczyzną wideoczat, podczas którego człowiek ten miał  obnażać się przed dziećmi. Po uzyskaniu takiej informacji kobieta zaczęła przeszukiwać telefon córki, a zawarte w nim treści potwierdziły jej obawy. Wówczas kobieta zgłosiła się na Policję prosząc o pomoc.

Sprawy, w których zagrożone jest dobro dziecka są piorytetowymi dla Policji. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania prowadząc wielopłaszczyznowo czynności mające na celu ustalenie zakresu kontaktów 11-latki z mężczyzną. Biegły, który poddał badaniom telefon dziewczynki wskazał, że zawiera dużo nagich zdjęć zarówno samego sprawcy jak i 11-latki, co potwierdza charakter pedofilski tej znajomości. Do współpracy z  krakowskimi policjantami przy tej sprawie przystąpili funkcjonariusze z wydziału do zwalczania cyberprzestępczości KWP w Krakowie. Policyjni specjaliści bardzo szybko ustalili, że sprawca jest mieszkańcem województwa podkarpackiego. Zaledwie dobę od zgłoszenia sprawy krakowscy policjanci zatrzymali 39-latka.

Mężczyzna przyznał, że dobrze wiedział w jakim wieku jest dziewczynka, a mimo to, nie zaprzestał korespondencji. Policjanci zabezpieczyli u podejrzewanego zarówno telefon komórkowy jak i sprzęt komputerowy aby sprawdzić czy mężczyzna utrzymywał kontakty z innymi małoletnimi poniżej 15 roku życia.

Z uwagi na miejsce zamieszkania pedofila całość materiałów zebranych przez krakowskich policjantów została przekazana do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Tam też zostaną przedstawione zarzuty zatrzymanemu mężczyźnie. 

(KWP w Krakowie/ mw)

Powrót na górę strony