Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast zapłacić, potrącił parkingowego

Data publikacji 02.02.2017

Zarzut narażenia na bezpośrednią utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał 40-letni mieszkaniec Bełchatowa. Mężczyzna nie chcąc uiścić 2 złotych opłaty parkingowej, umyślnie potrącił pracownika parkingu i odjechał z miejsca zdarzenia. Jego agresywne zachowanie zarejestrowały kamery monitoringu. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

7 stycznia 2017 roku tuż po godz. 13.00, w Bełchatowie, przy ulicy Czaplinieckiej, kierujący mercedesem podczas wyjeżdżania z terenu płatnego parkingu usytuowanego przy szpitalu, umyślnie potrącił pracownika parkingu. Mężczyzna chciał odebrać od niego 2 złote z tytułu opłaty parkingowej. Pokrzywdzony w wyniku uderzenia wpadł na pokrywę silnika pojazdu. Kierowca jednak nie zatrzymał się i dalej jechał wioząc pokrzywdzonego na masce swojego mercedesa. Po kilku metrach pokrzywdzony spadł na oblodzoną jezdnię, a kierujący odjechał z miejsca zdarzenia. Zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Policyjne ustalenia i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie notowanemu przez policję 40-letniemu bełchatowianinowi zarzutu. Za przestępstwo narażenia na bezpośrednią utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny został też skierowany wniosek o ukaranie za popełnione wykroczenia – spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i nie uiszczenie opłaty parkingowej. 

(KWP w Łodzi / mw)

  • potrącenie parkingowego
  • potrącenie parkingowego
Powrót na górę strony