Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 02.02.2017

Kolejny stadionowy chuligan w rękach tyskich policjantów. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut czynnej napaści na policjantów połączonej z udziałem w zbiegowisku. 24-latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, w ramach którego nałożono na niego także zakaz stadionowy. Wymieniony czyn zagrożony jest karą 10 lat więzienia.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności związane z zakłóceniem porządku przed meczem piłki nożnej I ligii pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. Pomimo, że sprawcy niejednokrotnie mieli zasłonięte twarze, kryminalni sukcesywnie ustalają kolejne osoby, które dopuściły się czynnej napaści na policjantów oraz złamały ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

Tym razem stróże prawa zatrzymali 24-latka podejrzanego m.in. o czynną napaść na funkcjonariuszy połączoną z udziałem w zbiegowisku. Jest to już dwunasty sprawca zatrzymany w związku ze zdarzeniem i, jak zapewniają prowadzący tę sprawę, nie ostatni. Mężczyzna stanął już przed prokuratorem, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru, w ramach którego nałożono na niego także zakaz stadionowy. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony