Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie handlarzy fikcyjnym złomem

Data publikacji 21.03.2006

Dwaj mężczyźni podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zostali zatrzymani przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Zatrzymani zajmowali się fałszowaniem dokumentacji oraz wprowadzaniem do obiegu pieniędzy pochodzących z fikcyjnego handlu złomem na kwotę co najmniej 11 mln zł.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 42-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich i 36-letniego mieszkańca Chorzowa podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zatrzymani wczoraj mężczyźni zajmowali się fałszowaniem dokumentacji księgowej oraz wprowadzaniem do obiegu środków płatniczych pochodzących z fikcyjnego handlu złomem i metalami kolorowymi na kwotę co najmniej 11.000.000 złotych. Na przestępczym procederze zarobili ponad 2.000.000 złotych.

Dotychczas w całej sprawie zatrzymano 19 osób, z których 18 tymczasowo aresztowano. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanych o wartości ponad 170.000 złotych.

Powrót na górę strony