Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ręce policjantów CBŚP wpadł przemytnik narkotyków

Data publikacji 03.02.2017

Pistolet z ostrą amunicją, atrapy broni palnej, telefony satelitarne i kilkanaście telefonów komórkowych zabezpieczyli policjanci w samochodzie 48-letniego Marka W. Do zatrzymania mężczyzny doszło w podwarszawskim Legionowie. Miało ono dynamiczny charakter, bowiem policjanci CBŚP podejrzewali, że może mieć broń. Mężczyzna jest znany funkcjonariuszom, jako przemytnik narkotyków. Usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze warszawskiego CBŚP, wspierani przez policjantów z Wydziału Realizacyjnego KSP, na jednej z ulic Legionowa zatrzymali przemytnika narkotyków. Według ustaleń śledczych, mężczyzna mógł posiadać broń palną i dlatego zatrzymanie miało charakter bardzo dynamiczny. Policjanci użyli granatów hukowych, co kompletnie zaskoczyło przestępcę poruszającego się swoim samochodem.

W aucie, policjanci CBŚP zabezpieczyli blisko 90 tys. funtów. Natomiast w domu mężczyzny  kolejne 8,5 tys. funtów i 50 tys. euro. Według szacunków śledczych wartość mienia znalezionego u podejrzanego sięga blisko 1,2 mln złotych.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, mężczyzna usłyszał zarzuty przemytu 20 kilogramów heroiny i handlu narkotykami. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Zatrzymanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(CBŚP / mw)

  • _zabezpieczone pieniądze
  • _zabezpieczone pieniądze
  • zabezpieczona broń
Powrót na górę strony