Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dobre rozpoznanie, szybka reakcja – zatrzymani kibice

Data publikacji 03.02.2017

Piotrkowscy policjanci wspierani przez mundurowych z łódzkiego oddziału prewencji, zatrzymali 12 kibiców, którzy siłą chcieli wtargnąć na teren hali sportowej podczas meczu piłki ręcznej mężczyzn. Za próbę wtargnięcia na teren obiektu, gdzie prowadzona jest impreza masowa, grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

2 lutego 2017 roku w godzinach popołudniowych na terenie hali sportowej w centrum Piotrkowa Trybunalskiego odbywał się mecz piłki ręcznej mężczyzn między drużyną piotrkowską a kielecką. Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania przed budynek hali przyszło kilkudziesięciu młodych mężczyzn. Z uwagi na brak miejsc osoby nie zostały wpuszczone do obiektu. W tym momencie zgromadzeni mężczyźni zaczęli zachowywać się agresywnie i napierając na boczne drzwi chcieli dostać się do miejsca rozgrywek sportowych. Zaalarmowani przez ochronę policjanci natychmiast podjęli działania. Zdecydowana reakcja mundurowych ostudziła zapały mężczyzn. Policjanci zatrzymali 12 agresywnych chuliganów. Ośmiu pełnoletnich piotrkowian trafiło do policyjnego aresztu. Pozostałych czterech nieletnich zastało przewiezionych do Policyjnej Izby Dziecka w Łodzi.

Jeszcze dzisiaj mężczyźni w wieku od 17  do 27 lat usłyszą zarzuty o czyn z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Młodsi piotrkowianie w wieku 15 i 16 lat zostaną przesłuchani jako nieletni sprawcy czynu karalnego. Śledczy analizują także nagrania z monitoringu. Prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w tym zajściu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kto w czasie trwania imprezy masowej wdziera się na teren obiektu lub na teren, gdzie prowadzona jest impreza masowa albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Łodzi / mw)

  • doprowadzenie zatrzymanego
  • doprowadzenie zatrzymanego do komendy
  • zatrzymany osadzany w areszcie
  • zatrzymany doprowadzany do aresztu
Powrót na górę strony