Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci namierzyli i zatrzymali pedofila działającego w sieci

Data publikacji 03.02.2017

Oświęcimscy policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z policjantami z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie zatrzymali 44–letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Podejrzany o przestępstwa na tle seksualnym wobec małoletnich dzieci usłyszał zarzuty i trafił już do aresztu.

Realizując działania wymierzone w pedofilię policjanci wpadli na trop mężczyzny, który wykorzystując popularny komunikator internetowy nawiązał znajomość z dziećmi z powiatu oświęcimskiego. Podejrzany, podając się za 16-latka,  wzbudzał zaufanie, a następnie w różny sposób nakłaniał dzieci do wykonywania tzw. innych czynności seksualnych. Sprawca za pomocą kamerki internetowej rejestrował kontakty z dziećmi.

30 stycznia br. funkcjonariusze przystąpili do działania zatrzymując 44–latka w miejscu zamieszkania, w powiecie nowodworskim. Podczas przeszukania zabezpieczyli między innymi posiadany przez niego sprzęt komputerowy, kilka dysków zewnętrznych, nośniki pamięci oraz karty SIM.

Po wstępnej analizie zabezpieczonego sprzętu stwierdzono, że zawiera on pliki z pornografię dziecięcą.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy został przekazany do prokuratury, gdzie zatrzymanemu przedstawiono zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę dwóch małoletnich.

 Podejrzany trafił przed oblicze sądu, który wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż zabezpieczone u podejrzanego nośniki danych będą jeszcze szczegółowo badane przez biegłych z zakresu informatyki. Po ich opinii podejrzany może usłyszeć kolejne zarzuty.

(KWP w Krakowie / mw)

  • zatrzymany wyprowadzany przez policjantów z samochodu
  • zabezpieczone nośniki
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony