Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli blisko 1 milion nielegalnych papierosów

Data publikacji 06.02.2017

Śledczy z wydziału cyberprzestępczości wyśledzili handlarza nielegalnymi papierosami. W wynajmowanych przez niego pomieszczeniach znaleziono łącznie prawie milion papierosów i tonę tytoniu. Mężczyzna odpowie za narażenie Skarbu Państwa na straty sięgające 1,7 miliona złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach zdobyli informację o mężczyźnie handlującym nielegalnymi papierosami i alkoholem. Ustalili jakim pojazdem porusza się sprawca oraz jakie wynajmuje pomieszczenia. Mając tę wiedzę, wraz z policjantami z Sosnowca, przystąpili do realizacji sprawy - mężczyzna został zatrzymany, kiedy jechał swoim samochodem ford galaxy. W pojeździe tym przewoził 5010 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy przeszukali garaż w Katowicach przy ulicy Hallera oraz pomieszczenie magazynowe w Dąbrowie Górniczej przy Alei Piłsudskiego.

Łącznie, w wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli 900 tys. papierosów w paczkach, 96 tys. papierosów luzem, 1107 kilogramów tytoniu, 43 litry spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz ponad 38 tys. złotych w gotówce. Uszczuplenie należność podatkowych na rzecz Skarbu Państwa wstępnie wyliczono na około 1,7 miliona złotych.

Zatrzymanemu, 51-letniemu mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej grożą 3 lata więzienia i bardzo wysoka grzywna.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Policjanci przejęli blisko 1 milion nielegalnych papierosów
  • Policjanci przejęli blisko 1 milion nielegalnych papierosów
  • Policjanci przejęli blisko 1 milion nielegalnych papierosów

Film Policjanci przejęli blisko 1 milion nielegalnych papierosów

Pobierz plik Policjanci przejęli blisko 1 milion nielegalnych papierosów (format mp4 - rozmiar 30.54 MB)

Powrót na górę strony