Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny stadionowy chuligan z zarzutami

Data publikacji 08.02.2017

Tyscy policjanci zatrzymali kolejnego pseudokibica, który podejrzany jest o czynną napaść na umundurowanego funkcjonariusza oraz o udział w zbiegowisku. Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku, podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. To już 13 zatrzymany w związku z tym zdarzeniem. 26-letni tyszanin decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

26-latek jest już 13 osobą zatrzymaną w związku z zakłóceniem porządku przed meczem piłki nożnej I ligii, rozegranym pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. Wobec jednej zastosowany został areszt tymczasowy, natomiast wobec dwunastu dozór Policji, w ramach którego zastosowano tzw. zakaz stadionowy. Kryminalni sukcesywnie ustalają kolejne osoby, które dopuściły się czynnej napaści oraz złamały ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

Zatrzymany 26-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej umundurowanego funkcjonariusza Straży Pożarnej oraz udziału w zbiegowisku. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Tychach zastosował wobec niego dozór Policji, w ramach którego zastosowano m.in. zakaz przebywania na obiektach sportowych w trakcie rozgrywania meczów piłkarskich i hokejowych przez GKS Tychy.

Za popełnione przestępstwo napaści na funkcjonariusza podejrzany może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony