Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwale okaleczył mężczyznę – policjanci zatrzymali nożownika

Data publikacji 08.02.2017

Funkcjonariusze z Oddziału Prezencji Policji w Szczecinie zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa Podejrzany 30-latek jest po zarzutach. Obecnie przebywa w areszcie, ma tam spędzić najbliższe trzy miesiące.

Chwilę po godzinie 22:10 jedna z załóg patrolujących miasto została skierowana do centrum, gdzie doszło do awantury domowej. W takcie jedna ze stron użyła niebezpiecznego narzędzia i poważnie zraniła drugą osobę.

Policjanci po przyjeździe do mieszkania, w którym doszło do zdarzenia, uzyskali dane oraz rysopis sprawcy. Rozpoczęli  poszukiwania w okolicy miejsca zdarzenia. Policjanci zaczęli od sprawdzenia pobliskich klatek schodowych. Przy jednej z nich zauważali osobę odpowiadającą rysopisowi i ubiorze poszukiwanego sprawcy. Ponadto mężczyzna ten miał dłonie oraz odzież pobrudzone krwią.

Podejrzany na widok funkcjonariuszy odwracał się i robił uniki. Po zatrzymaniu i wylegitymowaniu policjanci potwierdzili, że jest to poszukiwana osoba. Mężczyzna ten był pod wpływem alkoholu, miał w organizmie ponad dwa promile.

Policjanci ustalili, że mężczyzna przed zatrzymaniem w czasie awantury zaatakował nożem konkubenta swojej matki i zadał mu kilka ciosów w okolicę głowy oraz szyi. Następnie wyszedł z mieszkania jeszcze przed przyjazdem policjantów. 30-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyznę, którego zaatakował trwale okaleczył, pokrzywdzony stracił oko i nadal przebywa w szpitalu.

Aresztowanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Sczecinie / kp

 

Powrót na górę strony