Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów zatrzymani

Data publikacji 08.02.2017

Zamaskowani wchodzili do sklepów i butików. Straszyli przedmiotem przypominającym broń. Zabierali pieniądze oraz papierosy. Ostatniego napadu dokonali w miniony poniedziałek w Kalinówce. Po niespełna dwóch godzinach zostali zatrzymani przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze i skradzione przedmioty oraz zabezpieczyli pistolet - „wiatrówkę”.

Do napadu doszło w miniony poniedziałek (6 lutego) w Kalinówce. Około godziny 19.30 do jednego ze sklepów spożywczych weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich wyjął przedmiot przypominający pistolet i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Sprawcy zabrali utarg z kasy oraz papierosy i karty do telefonu. Trzeci ze sprawców czekał w samochodzie. Powiadomieni o rozboju  policjanci rozpoczęli poszukiwania i typowania napastników. Po niespełna dwóch godzinach kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie weszli do jednego z mieszkań w centrum miasta. Tam zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn. Odzyskali pieniądze i skradzione przedmioty oraz zabezpieczyli pistolet - „wiatrówkę” oraz kastet.  

Kryminalni udowodnili im także inne rozboje popełnione na terenie Lublina. 7 grudnia sprawcy działając w ten sam sposób weszli do butiku z prasą na ul. Nadbystrzyckiej. Byli zamaskowani, straszyli pistoletem i zabrali utarg oraz papierosy. Kolejny napad miał miejsce 16 grudnia na ul. Junoszy. Dwóch zamaskowanych mężczyzn wbiegło do sklepu spożywczego  i strasząc  bronią zabrali pieniądze z kasy. Na zewnątrz czekał na nich kolejny mężczyzna w samochodzie. Następne zdarzenie z ich udziałem miało miejsce 31 grudnia przy ul. Braci Wieniawskich. Motyw i działanie sprawców identyczne. Dwóch zamaskowanych mężczyzn przed godziną 16.00 wchodzi do butiku prasą. Straszą bronią, zabierają pieniądze i papierosy. Na zewnątrz czeka kolega w samochodzie.  

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku 24, 25 i 32 lat. Dzisiaj napastnicy zostaną doprowadzeni do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat pozbawienia wolności.  Śledczy ustalają czy podejrzani nie mają na koncie innych przestępstw.

KWP w Lublinie / kp

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.54 MB)

Powrót na górę strony