Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu sprzed 21 lat

Data publikacji 21.01.2008

Policjanci z Katowic zatrzymali sprawcę napadu sprzed 21 lat. W 1987 roku na dworcu PKP Wojciech B. obezwładnił jedną z pasażerek i zrabował jej 70.000 złotych. Kryminalni wytropili go w jednym z mieszkań w Warszawie. Mężczyzna już usłyszał zarzuty napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a sąd zdecydował o objęciu go dozorem policyjnym.

We wrześniu 1987 roku na katowickim dworcu PKP doszło do napadu na jedną z podróżnych. Nieznany sprawca obezwładnił kobietę przykładając jej do brzucha brzytwę. Następnie okradł swoją ofiarę zabierając jej 70.000 złotych.

Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem katowickiej prokuratury, prowadzili funkcjonariusze z komendy miejskiej MO w Katowicach. Milicjanci wytypowali sprawcę napadu. Okazał się nim 43-letni wówczas mieszkaniec Warszawy. Wojciech B. trafił wtedy do aresztu, w którym spędził kilka miesięcy. Kiedy wyszedł na wolność, zaczął się ukrywać.

Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych z Katowic. Został zatrzymany w Warszawie. Był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Prokurator już przedstawił mu zarzuty napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a sąd zdecydował o objęciu go dozorem policyjnym.

Powrót na górę strony