Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32-latek poszukiwany ENA zatrzymany

Data publikacji 09.02.2017

Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. 32-latek jest podejrzewany o przemyt znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do sądu. Grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobyli informację, że poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania ukrywa się na terenie powiatu kartuskiego. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Jak wynika z informacji przekazanych przez stronę niemiecką, 32-latek w okresie od października 2015 r. do września 2016 r. przemycił z Holandii i Belgii na teren Niemiec 52 kg amfetaminy, którą później sprzedawał. Policjanci ustalili również, że część tych narkotyków trafiła również do Polski. 

Zatrzymany mężczyzna wczoraj, 08.02.br., został doprowadzony do sądu i tymczasowo aresztowany do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie odpowiadał za przestępstwa popełnione w Polsce.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • poszukiwany prowadzony przez policjanta
  • poszukiwany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony