Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda za prawie pół miliona złotych

Data publikacji 09.02.2017

Łódzcy policjanci zatrzymali 61-latka, który posiadał wyroby tytoniowe oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim towar o szacowanej wartości prawie 500 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi od pewnego czasu podejrzewali, że na jednej z posesji w okolicach Parku Źródliska może znajdować się nielegalny handel papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W środę 8 lutego br. mundurowi pojechali pod podejrzaną posesję sprawdzić swoje przypuszczenia. Podczas obserwacji miejsca kilka minut przed godzina 9 zauważyli wychodzącego z bramy mężczyznę, który trzymał w ręku dużą torbę i nerwowo się zachowywał. Podejrzany wsiadł do zaparkowanego w pobliżu forda i odjechał. Policjanci ruszyli zaraz za nim i zatrzymali pojazd mężczyzny na ulicy Kilińskiego.

Jak się okazało kierowcą był 61-letni mieszkaniec Łodzi już wcześniej notowany za przestępstwa akcyzowe. Podczas przeszukania jego pojazdu funkcjonariusze odnaleźli 480 paczek papierosów różnych marek, kilogram tytoniu, 8 litrowy baniak oraz 95 litrowych butelek wypełnionych alkoholem niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna został zatrzymany. Ponieważ policjanci podejrzewali, że może on posiadać jeszcze większą ilość kontrabandy, postanowili sprawdzić jego miejsce zamieszkania. I tym razem intuicja ich nie zawiodła.

W mieszkaniu 61-latka policjanci odnaleźli ponad 26 tys. paczek oraz 24 tys. sztuk papierosów luzem. Żadna z paczek nie posiadała znaków akcyzy skarbowej. Wstępnie oszacowano, że wartość zabezpieczonego przez funkcjonariuszy mienia to około 484 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut przestępstwa akcyzowego. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KWP w Łodzi / ig

  • Kontrabanda za prawie pół miliona złotych
  • Kontrabanda za prawie pół miliona złotych
  • Kontrabanda za prawie pół miliona złotych
  • Kontrabanda za prawie pół miliona złotych
  • Kontrabanda za prawie pół miliona złotych
  • Kontrabanda za prawie pół miliona złotych
Powrót na górę strony