Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pirata drogowego

Data publikacji 09.02.2017

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, który na ograniczeniu prędkości do 60 km/h gnał ponad 140 km. Kolejne pomiary wideorejestratora wskazywały, że kierowca nadal przyspieszał. Tego dnia warunki drogowe były trudne, gdyż padał śnieg i było ślisko. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku podjętych działań, przerwali szaleńczą jazdę i zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który dopuścił się wykroczenia w ruchu drogowym, które biorąc pod uwagę trudne warunki na drodze, mogło zakończyć się tragicznie.

Około godziny 9 policjanci jadąc drogą z Kowar w kierunku Mysłakowic zauważyli pojazd marki Audi, którego kierowca nie stosował się do obowiązujących tam ograniczeń prędkości. Na odcinku, którym jechał mężczyzna obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h, ale kierujący najwyraźniej nie zwracał na to uwagi.

Pomiar wykonany przez policjantów wskazał, że pojazd przemieszczał się z prędkością 141 km/h. Kolejny pomiar wskazywał, że kierujący nadal przyspieszał. Warunki drogowe były trudne, gdyż padał śnieg i było ślisko. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Kierujący stracił już wcześniej prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych i w październiku ubiegłego roku ponownie zdał egzamin.

KWP we Wrocławiu / ig

Opis filmu: Policjanci zatrzymali pirata drogoweg

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.7 MB)

Powrót na górę strony