Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń i tabletki na potencję nie trafią na rynek

Data publikacji 10.02.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zwalczający przestępczość gospodarczą udaremnili wprowadzenie do obrotu blisko 35 kilogramów krajanki tytoniowej oraz kilkadziesiąt sztuk tabletek na potencję. Zatrzymany w sprawie to 59-letni mieszkaniec Piły. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 27 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia.

6 lutego br. funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pilskiej jednostki Policji przeprowadzili działania na terenie miasta wymierzone w przestępczość akcyzową.   

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może posiadać znaczne ilości wyrobów akcyzowych nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. W czasie przeszukań  w samochodzie, na działce i w mieszkaniu 59-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 35 kilogramów krajanki tytoniowej, 80 sztuk papierosów zza wschodniej granicy oraz 52 tabletki na potencję. Mężczyzna nie posiadał wymaganego pozwolenia na handel lekami.

Wartość podatku akcyzowego jaki straciłby Skarb Państwa, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, oszacowano na blisko 27 tysięcy złotych.

Zatrzymany w przeszłości był już karany za przestępstwa skarbowe akcyzowe. Usłyszał zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego oraz ustawy Prawo farmaceutyczne. Za popełnione czyny grozi mu wysoka kara finansowa oraz do 3 lat pozbawianie wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • zabezpieczony nielegalny tytoń i tabletki
  • zabezpieczony nielegalny tytoń i tabletki
Powrót na górę strony