Potrącenie pieszej w Lublinie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszej w Lublinie

Data publikacji 10.02.2017

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Krańcową w Lublinie. Kierujący toyotą mężczyzna najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia stracił panowanie nad samochodem. Toyota przejechała przez skrzyżowanie i wjechała na chodnik, w wyniku czego została potrącona 36-letnia kobieta, która oczekiwała na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w środę, 08.02.br., około godz. 10:00 na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Krańcową w Lublinie. Służby ratunkowe zostały powiadomione o potrąceniu osoby pieszej. Z  informacji wynikało także, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym  wypadł z drogi.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący toyotą, jechał od strony Męczenników Majdanka. Prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia wjeżdżając na skrzyżowanie stracił panowanie nad pojazdem. Toyta wjechała na chodnik po drugiej stronie ulicy. Tam stała kobieta z dzieckiem. Auto potrąciło pieszą i zatrzymało się kilkanaście metrów dalej, pomiędzy innymi samochodami.

Na miejscu trwała reanimacja 83-letniego kierowcy, nieprzytomny zabrany został do szpitala, gdzie w dalszym ciągu przebywa. Jego stan jest ciężki. Do szpitala trafiła też kobieta, doznała stłuczeń i drobnych urazów. Będącemu z nią dziecku nic się nie stało.

Zdarzenie zarejestrowały kamery Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie Centrum Sterowania Ruchem i Miejski Monitoring. Okoliczności wypadku ustalają policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym KMP w Lublinie.

(KWP w Lublinie / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja