Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przestępstwa akcyzowe, oszustwa i wyłudzenie kredytów

Data publikacji 13.02.2017

Łódzcy policjanci zatrzymali 23-latka, który w samochodzie posiadał ponad 100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało miał on znacznie więcej na sumieniu. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję.

W czwartek (9 lutego br.) kilka minut po godzinie 9 jadąc ulicą Limanowskiego policjanci zauważyli volkswagena golfa, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a z przodu pojazdu brakowało tablicy rejestracyjnej. Zatrzymali pojazd do kontroli na ulicy Joselewicza.

Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec Łodzi. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nie miał też przy sobie dowodu rejestracyjnego ani polisy OC od ww. auta. W trakcie kontroli kierujący zachowywał się bardzo nerwowo, poganiał policjantów. Domagał się szybkiego zakończenia interwencji, gdyż śpieszy się z ubraniami na rynek. To zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Mundurowi podjęli decyzję, by sprawdzić co znajduje się w workach w tylnej części jego auta.

Jak się okazało mężczyzna przewoził w nich ponad 100 kilogramów krajanki tytoniowej niewiadomego pochodzenia. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli jeszcze zaświadczenia o zatrudnieniu oraz pieczątki różnych firm. Jak ustalili policjanci mężczyzna na podstawie podrobionych dokumentów wyłudzał kredyty z banków.

23-latek na podstawie wytworzonych przez siebie dokumentów i pieczątek wyłudził kredyty w 3 bankach, opiewające na łączną kwotę około 30 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na V Komisariat KMP w Łodzi. Tam też przetransportowano pojazd, którym się poruszał. Mężczyzna odpowie za przestępstwa akcyzowe, oszustwa i wyłudzenie kredytów. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Otrzymał też mandat za wykroczenie w ruchu drogowym.

KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony