Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia za rozbój i pozbawienie wolności

Data publikacji 13.02.2017

Kryminalni z krośnieńskiej komendy nadzorowani przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim zakończyli śledztwo przeciwko dwóm 26-latkom, którzy odpowiedzą za rozbój, pozbawienie wolności osoby, a także włamania do sklepów i kradzież z nich blisko 45 tys. zł. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Policjanci z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim prowadzili śledztwo przeciwko dwóm 26-latkom, którzy pod koniec sierpnia 2016 roku po obezwładnieniu mężczyzny odpowiedzialnego za dostarczanie towaru i odbiór utargu ze sklepów, zabrali mu przeszło 5 tys. złotych. Następnie grożąc pozbawieniem życia zmusili do ujawnienia kodu otwierającego sejf, w którym znajdowały się przeszło 10 tys. złotych pochodzące z utargu pobranego ze sklepów, a także klucze do drzwi wejściowych trzech sklepów mieszczące się na terenie Słubic. Sprawcy po zabraniu pieniędzy, zamknęli zakneblowanego i obezwładnionego za pomocą taśmy kierowcę w części ładunkowej pojazdu dostawczego, a następnie odjechali w kierunku Słubic. Jeden ze sprawców kierował skradzionym pojazdem, drugi natomiast samochodem, wykorzystanym do popełnienia przestępstwa. Będąc na miejscu, przy użyciu oryginalnych kluczy, dostali się do trzech sklepów, skąd zabrali blisko 22 tys.złotych oraz przeszło 1,3 tys. euro. Następnie porzucili pojazd na obrzeżach miasta, wraz z umieszczonym w chłodni mężczyzną, który po oswobodzeniu się, o zdarzeniu poinformował Policję.

Wspólne działania policjantów pionu kryminalnego z Krosna Odrzańskiego i Słubic skutkowały zatrzymaniem mężczyzn, którzy decyzją sądu spędzili kolejne miesiące w areszcie. Ponadto funkcjonariusze w wyniku podjętych działań odzyskali część skradzionych pieniędzy tj. przeszło siedem tysięcy polskich złotych oraz przeszło tysiąc euro, a także odnaleźli samochód którym poruszali się mężczyźni: http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/18282,Zamkneli-go-w-chlodni-i-zabrali-ponad-40-tys-zlotych.html ►

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film Akt oskarżenia za rozbój i pozbawienie wolności

Pobierz plik Akt oskarżenia za rozbój i pozbawienie wolności (format mp4 - rozmiar 12.7 MB)

Powrót na górę strony