Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 4,5 kilograma marihuany nie trafi na "czarny rynek"

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie udaremnili wprowadzenie na rynek prawie 4,5 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 130 tys. zł. Stróże prawa zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Niegowa. Narkotyki były ukryte na terenie poprodukcyjnym działającej firmy, co miało zagwarantować bezpieczeństwo i utrudnić jej wykrycie.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic wspólnie z kryminalnymi z Myszkowa, przejęli prawie 4,5 kilograma marihuany. Gotowy do spakowania i sprzedaży produkt został odnaleziony w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z firm w gminie Niegowa.

Zabezpieczona marihuana jest warta na "czarnym rynku" około 130 tys zł.

Jak ustalili policjanci CBŚP, przestępczy proceder trwał od około roku. Całość zabezpieczonych narkotyków pochodzi z uprawy prowadzonej przez podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich wytwarzania. Na wniosek śledczych Prokurator Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo może mu teraz grozić nawet 15 lat więzienia.

KWP w Katowicach / ig

Opis filmu: Prawie 4,5 kilograma marihuany nie trafi na "czarny rynek"

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.24 MB)

Powrót na górę strony