Odpowiedzą za zabójstwo - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwo

Data publikacji 14.02.2017

Policjanci z komisariatu w Łapach zatrzymali 63-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna usłyszał już zarzut i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Również łódzcy policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o zadanie śmiertelnych ciosów swojemu znajomemu. W rekach funkcjonariuszy znalazła się również kobieta i mężczyzna, którzy towarzyszyli podejrzanemu.

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Łapach w miniony piątek (10.02.br.) zgłosił się 63-letni mężczyzna, który poinformował, że zabił kobietę. W trakcie czynności służbowych policjanci ustalili, że do tragicznego zdarzenia doszło tego samego dnia w godzinach rannych w jednej z altanek na terenie ogródków działkowych w Łapach.

We wskazane przez mężczyznę miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy odnaleźli ciało kobiety. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 52-latki. Okazało się, że zarówno denatka, jak i podejrzany są osobami bezdomnymi. Występne ustalenia policjantów wykazały, że podejrzany udusił kobietę szalikiem podczas kłótni. Mężczyźnie został już przedstawiony zarzut zabójstwa, za który grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj 63-latek został doprowadzony do sądu w Białymstoku, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

***

W piątek (10 lutego br.) do funkcjonariuszy dotarła informacja, że w jednym z mieszkań przy ulicy Pogonowskiego w Łodzi znajduje się ciało mężczyzny. Policjanci potwierdzili tę informację a będący na miejscu lekarz nie wykluczył, że do śmierci mogły przyczynić się działania innych osób. Na ciele gospodarza mieszkania funkcjonariusz ujawniali dwie rany kłute w okolicach serca.

Funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie przebiegu zdarzeń. Krok po kroku analizowali zabezpieczone ślady i odtwarzali dzień, w którym doszło do zabójstwa. Z ich ustaleń wynikało, że tego dnia do mieszkania zmarłego przyszły trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobieta. Prawdopodobnie wspólnie spożywali alkohol i doszło do sprzeczki. Funkcjonariusze wytypowali potencjalnych gości, którzy mogli przebywać wówczas w lokalu.

W poniedziałek (12 lutego br.) wczesnym rankiem zostali namierzeni w centrum miasta. Mężczyźni w wieku 39 i 48 lat oraz 41-letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że zatrzymani pojawili się w mieszkaniu na Polesiu. Podczas wspólnej biesiady doszło do awantury, podczas której dwaj mężczyźni pobili właściciela lokalu. Następnie młodszy z nich dwukrotnie ugodził nożem pokrzywdzonego po czym wszyscy opuścili mieszkanie, nie udzielając pomocy ofierze. Odniesione rany okazały się śmiertelne.

38-latek usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn odpowie za pobicie. To przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Kobieta natomiast odpowie za nieudzielanie pomocy za co zgodnie z przepisami grozi kara d 3 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące, a kobieta została objęta policyjnym dozorem.

KWP w Białymstoku, KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja