Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W wyniku pościgu policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 21.03.2006

Dolnośląscy policjanci dzięki wzajemnej współpracy i szybko przekazanym informacjom odzyskali trzy skradzione samochody.

Wieczorem 20 marca 2006 r. mężczyzna jadący samochodem marki VW Golf, w miejscowości Bystrzyca Górna zabrał autostopowicza. W miejscowości Zagórze Śląskie zabrany mężczyzna przy użyciu przedmiotu przypominającego pistolet, zmusił kierującego do oddania mu telefonu komórkowego, kluczyków do samochodu oraz zajęcia miejsca pasażera. Sprawca sam wsiadł za kierownicę kontynuując jazdę. Na łuku drogi właścicielowi samochodu udało się wyskoczyć z auta. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił policję w Głuszycy. Informację o zdarzeniu niezwłocznie przekazano do jednostek ościennych.

Około godziny 23:30 policjanci ze Świdnicy zauważyli skradziony samochód na ul. Wyspiańskiego. VW Golf jechał bez świateł. W wyniku podjętych działań zatrzymali pojazd, a w nim 20 – letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o kradzież samochodu w wyniku rozboju. Jak się okazało kierujący był w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Również w nocy z 20/21 marca 2006 r. policjanci ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy jechali skradzionym samochodem. Krótko przed północą na ulicy Legnickiej w Złotoryi, kierujący samochodem marki VW Passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym samochodem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi niezwłocznie powiadomił o tym fakcie ościenne jednostki, które wystawiły posterunki blokadowe. Uciekający Passat kierował się w stronę granicy powiatu jaworskiego. Ostatecznie samochód został zatrzymany w wyniku prowadzonego pościgu w okolicach miejscowości Wilkowa – Kondratowa. Samochodem jechał 29 – letni mężczyzna i 27 – letnia kobieta (oboje są mieszkańcami powiatu legnickiego).

Jak ustalono samochód, którym uciekali zatrzymani został skradziony w nocy z 19 na 20 marca br. we Wrocławiu. Pojazd został zabezpieczony, a mężczyzna i kobieta zatrzymani. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, współpracujący ze złotoryjskimi policjantami, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, odzyskali na swoim terenie drugi samochód marki VW Passat, również skradziony we Wrocławiu. Samochód stał zaparkowany na obrzeżach Jawora, przy okolicznych zabudowaniach.

Powrót na górę strony