Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie ponad 1,3 kilograma marihuany

Data publikacji 16.02.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali 29 – latka, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli ponad 1300 gramów marihuany oraz 19 tabletek ecstasy. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu a po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich odpłatnie innej osobie.

Kryminalni z KWP w Szczecinie na terenie Prawobrzeża zatrzymali 29- letniego szczecinianina. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli  i zabezpieczyli worki foliowe i wiaderka plastikowe, w których znajdował się susz roślinny. Część środków odurzających leżała na stole a część schowana była w szafkach kuchennych. Funkcjonariusze podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez podejrzewanego zabezpieczyli  brutto ponad 1,3 kilograma marihuany, niewielkie ilości amfetaminy, 19 tabletek ecstasy, wagę elektroniczną i ponad 2 tys. zł. w gotówce.

Ujawnione w mieszkaniu zabronione ustawą substancje zostały przekazane do dalszych badań, które potwierdziły obecność zabronionych ustawą substancji.  29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z Dąbia zbierali w tym czasie materiał dowodowy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie tylko posiadał znaczne ilości środków odurzających, ale udzielał je odpłatnie innej osobie.

29-latek usłyszał dwa zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w więzieniu.

KWP Szczecin / kp

Powrót na górę strony