Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza taka policjantka w świętokrzyskim

Data publikacji 21.01.2008

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach będzie pierwszą kobietą, która w województwie świętokrzyskim za partnera będzie miała wyspecjalizowanego w wyszukiwaniu narkotyków psa służbowego.

Dzisiaj policjantka wyjechała na szkolenie do Zakładu Kynologii w Sułkowicach, gdzie do czerwca będzie szkolić się ze swoim czworonożnym partnerem. Lord oprócz posłuszeństwa podstawowego nabędzie umiejętności w zakresie wyszukiwania narkotyków. Małgorzata Rysińska, kiedy wstępowała do Policji wiedziała, że chce realizować się w tym zakresie. Teraz spełni swoje marzenia i razem ze swoim służbowym przyjacielem przyczyni się do zwalczania przestępczości narkotykowej w naszym województwie. W całej Polsce jest około 1300 przewodników psów policyjnych, w tym niespełna 20 kobiet. Policjantka z Kielc będzie drugą w kraju kobietą, która będzie pełnić służbę razem z psem wyszkolonym w zakresie wyszukiwania zapachów narkotykowych.

Policjantka prywatnie ma psa tej samej rasy. Jak mówi labradory to psy bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Chętnie wykonują polecenia i szybko uczą się nowych umiejętności. Po zakończonym szkoleniu razem z Lordem od razu stawią się do służby, by zwalczać przestępczość narkotykową.

Powrót na górę strony