Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanej o śmiertelne potrącenie 19-latki

Toruńscy kryminalni doprowadzili najpierw do prokuratury, a następnie do sądu 41-latkę podejrzaną o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Grzywnie. Jak się okazało, kobieta kierowała autem mając w organizmie ponad 2,5 promila.

Przypomnijmy: do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony wtorek (14.02.17) około 15:00  w miejscowości Grzywna, pow. toruński. Tam, jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca oplem zafira nagle straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na chodnik po prawej stronie jezdni i potrąciła idącą po chodniku 19-latkę. Piesza, w wyniku doznanych obrażeń, trafiła do jednego z toruńskich szpitali, gdzie zmarła.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 41-letniej kierującej oplem. Alkotest wykazał w jej organizmie ponad 2,5 promila. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (16.02.17) toruńscy kryminalni doprowadzili zatrzymaną do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Tam, kobieta usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości. Prokurator złożył wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z całością materiałów zgromadzonych przez śledczych przychylił się i aresztował 41-latkę na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tej tragedii. Prowadzący postępowanie  funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które mogą pomóc w tej sprawie o pilny osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, pok. 311, tel. 56 641 21 77, 56 641 26 07, 997 lub 112.

KWP w Bydgoszczy / kp

 

Powrót na górę strony