Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli konfrontacji kibiców

Data publikacji 16.02.2017

Policjanci Komendy Stołecznej zapobiegli konfrontacji dwóch grup kibiców nastawionych do siebie antagonistycznie. Do jednostki policji zostało doprowadzonych około 80 osób, które odpowiedzą za naruszenie ładu i porządku publicznego. Jedna osoba została zatrzymana za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Mężczyźnie wkrótce zostanie przedstawiony zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komendy Stołecznej uniemożliwili dziś konfrontację dwóch nastawionych do siebie antagonistycznie grup kibiców. Do zdarzenia doszło około południa w okolicach stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Osoby przebywające w jednym z lokali, jak wynika z ustaleń policjantów, zauważyły grupę przyjezdnych kibiców i wyszły przed obiekt, zaczepiając ich słownie. Na zaczepki agresywnie zareagowała druga grupa, która próbowała siłą dostać się do lokalu. Uniemożliwili im to interweniujący policjanci. Szczelnym kordonem rozdzielili dwie zwaśnione grupy. Dzięki temu nie doszło do konfrontacji kibiców.

Podczas interwencji jedna z osób zaatakowała policjanta, dlatego została zatrzymana. Mężczyzna usłyszy zarzut za naruszenie nietykalności policjanta. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W celu wyjaśnienia okoliczności zajścia policjanci doprowadzili do jednostki policji około 80 osób. W najbliższym czasie z wszystkimi tymi osobami zostaną wykonane czynności. Z wstępnych ustaleń wynika, że osoby te odpowiedzą za naruszenie ładu i porządku publicznego. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za naruszenie tego artykułu grozić może mandat karny w wysokości 500 złotych.

KSP / ig

Powrót na górę strony