Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4500 paczek papierosów bez akcyzy, 100 tys. złotych strat dla Skarbu Państwa

Data publikacji 17.02.2017

Słubiccy kryminalni zabezpieczyli 4500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna, który przewoził w samochodzie nielegalne papierosy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął ucieczkę powodując kolizję z innym pojazdem. 27-latek swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 100 tysięcy złotych - grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 27-letniego mieszkańca Słubic doszło w poniedziałek (13 lutego) w godzinach popołudniowych. Policjanci z Wydziału Kryminalnego słubickiej jednostki próbowali zatrzymać do kontroli kierującego bmw. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kierowca bmw jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. W trakcie ucieczki kierowca uderzył w zaparkowany samochód. Po przejechaniu kilku ulic uciekinier zorientował się, że nie ma szans na kontynuowanie jazdy, porzucił pojazd i uciekł. Policjanci zatrzymali 27-latka kilka minut później w jednym z słubickich mieszkań. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 27-latek przewoził w samochodzie nielegalne papierosy. Policjanci zabezpieczyli 4500 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

Właściciel kontrabandy trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili 27-latkowi cztery zarzuty tj. przewożenia nielegalnych papierosów, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazowi, nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz spowodowania zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz za swoje postępowanie 27-latek odpowie przed Sądem – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy. Straty z tytułu niezapłaconych podatków, na jakie narażony został w ten sposób Skarb Państwa, to ponad 100 tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

KWP w Gorzowie Wlkp. / kp

 

Powrót na górę strony