Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta delegacji z Ukrainy

Data publikacji 22.01.2008

Jurij Łucenko, minister spraw wewnętrznych Ukrainy zakończył dziś oficjalną wizytę w Polsce. W jej trakcie spotkał się z komendantem głównym Policji i zapoznał się z pracą warszawskich policjantów. Ukraińska delegacja uczestniczyła również w spotkaniu, na którym omówione zostały zasady ściślejszej współpracy pomiędzy polską Policją a ukraińską milicją w perspektywie organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Euro 2012.

Oprócz ukraińskiego ministra w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele milicji ukraińskiej ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej i poseł Rady Najwyższej Ukrainy, Zastępca Przewodniczącego Komisji Rady Najwyższej Ukrainy ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej i korupcji.

Pierwszego dnia wizyty delegacja spotkała się z komendantem głównym Policji, jego zastępcami i dyrektorami biur. Nadinsp. Tadeusz Budzik przedstawił strukturę KGP i zadania poszczególnych biur. Zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk zaprezentował ocenę polskiej Policji.

Dzisiaj goście spotkali się z komendantem stołecznym insp. Jackiem Olkowiczem oraz kierownictwem Komendy Stołecznej Policji. W sali konferencyjnej Stołecznego Stanowiska Kierowania omówiono najważniejsze kwestie dotyczące zwalczania przestępczości, poprawy bezpieczeństwa, zadań wykonywanych w ramach codziennej służby oraz przygotowaniu przed Euro 2012. Po rozmowach delegaci zwiedzili Stanowisko Wspomagania Dowodzenia - nowoczesne centrum dowodzenia, z którego oficerowie dyżurni dyslokują patrole na terenie całej Warszawy.

Następnym etapem spotkania było zwiedzenie komendy rejonowej na warszawskiej Woli, tam goście mogli zobaczyć jak wygląda codzienna służba warszawskich policjantów. Zwiedzili "Niebieski Pokój" (przyjazny pokój przesłuchań, dla nieletnich i ofiar przemocy) oraz zapoznali się z standardami obsługi  osób zgłaszających się do punktu recepcyjnego jednostki.

Powrót na górę strony